Akademia Muzyki i Plastyki - koncerty dla szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych

Szanowni Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele i Wychowawcy!

AKADEMIA MUZYKI I PLASTYKI to cykl koncertów organizowanych w Filharmonii i adresowany przede wszystkim do uczniów klas VII SP, gimnazjów kl. II i III, Liceów i Techników. Spotkania te wprowadzają nastoletnią widownię w świat muzyki od klasyki do czasów współczesnych.

Atutem cyklu są nie tylko starannie opracowany program oraz udział wykonawców i prelegentów o ustalonej renomie, ale także okazja do prezentacji i promocji młodych talentów.

Młodzież ma okazję poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i utalentowanych rówieśników. Koncertom, towarzyszą prelekcje, które dają możliwość poszerzenia swych dotychczasowych wiadomości z zakresu muzyki i historii sztuki. Zainicjowany w 2011 roku cykl cieszy się nieustającym zainteresowaniem szkół, które uznają, że warto jest wzbogacać wiedzę ogólną swych wychowanków o wiadomości ze świata sztuk pięknych.

Kolejna propozycja skierowana do młodzieży to koncerty, podczas których realizujemy program „na życzenie”, przy zorganizowanej grupie od 250 osób. Nasza oferta obejmuje spotkania muzyczne pt. ,,Perły baroku”, ,,Romantyczna dusza”, ,,Paryski salon Fryderyka Chopina”, ,,Nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale”, Niepodległa Polska Ignacego Jana Paderewskiego, ,,Muzyka i malarstwo XX w.”, ,,Wielcy z Lublina”, ,,Standardy tradycyjnej muzyki jazzowej”, ,,W cieniu maków czerwonych”, ,,Impresjonizm malowany dźwiękiem”, ,,Astor Piazzolla królem tanga”.

Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest udział zorganizowanych grup w przedpołudniowych próbach Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej.

Zapraszamy do udziału w naszych koncertach, oczekujemy na Państwa propozycję, opinię i współpracę.

 

► Poniedziałek, 26 lutego 2018 godz. 11.00

Barokowe odcienie gitary

► Poniedziałek, 26 marca 2018, godz. 11.00

Koncert pasyjny

► Wtorek, 15 maja 2018 r., godz. 11.00

Warsztat kompozytorski Piotra Selima