Artyści estrady: Walentynki z Lubelską Federacją Bardów


Czwartek, 14 lutego 2019, godz. 19:00
Bilety 60, 50, 40 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.Data w sposób naturalny sugeruje dobór repertuaru  na ten dzień. Będzie zatem wszystko co wiedzą piosenki LFB w temacie „miłość”. Nie zabraknie songów autorstwa Leonarda Cohena w upragnionych przez publiczność tłumaczeniach federatów i samego Macieja Zembatego.

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) – to najbardziej energetyczna piwnica artystyczna. Jedyna w swoim rodzaju formacja proponująca własne rozumienie rozrywki. Czerpie wzorce z muzyki klasycznej i etnicznej. Nawiązuje do ambitnych nurtów światowego rocka i popu.
Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest to, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Skład zespołu:
Katarzyna Wasilewska - śpiew, skrzypce, Jolanta Sip - śpiew, kompozycje, teksty, Marek Andrzejewski - śpiew, gitara, kompozycje, teksty, Piotr Bogutyn - gitara elektryczna, Tomasz Deutryk - śpiew, perkusja, Jan Kondrak- śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie, Krzysztof Nowak - kompozycje, gitara basowa,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, instrument klawiszowy, fortepian