Festiwal Spotkań Kultur Caper Lublinensis 2011

Program Festiwalu Spotkań Kultur – CAPER LUBLINENSIS 2011


1) Cykl – Filharmonia Familijna


Czwartek, 6 stycznia 2011, godz. 17.00
„Pastorałka” - misterium ludowe wg L. Schillera

Galeria zdjęć

 

Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 12.00
Nadzwyczajny koncert inaugurujący 
Międzynarodowy Rok Ferenca Liszta

Narodowa Lwowska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Igora Pylatiuka
Ewa Kosorinowa - fortepian
Oleksandr Yankevich - fortepian
Mischa Kozlowsky - fortepian
Paulius Anderson - fortepian
Mariola Zagojska - słowo o muzyce
Imprezą towarzyszącą są dwie wystawy: „Impresje wiedeńskie” - fotografie Agnieszki Brzezińskiej oraz wystawa poświęcona osobie Ferenca Liszta

Galeria zdjęć

 

Niedziela, 27 lutego 2011, godz. 17.00
Koncert karnawałowy: 
W rytmach latynoamerykańskich 

Beatriz Blanco z zespołem Solo Tres oraz tancerze latynoamerykańscy

Więcej o koncercie
 

Sobota, 19 marca 2011, godz. 12.00
Józefinki w Filharmonii 
Ku czci Arcybiskupa Józefa ŻYCIŃSKIEGO
Anna Adamiak – mezzosopran
Klaudiusz Jania – trąbka
Robert Grudzień – organy
Jerzy Turowicz – słowo
Program:
Utwory H. Purcella, G.C.G. Rossiniego, A.Vivaldiego, G. F. Handla, G.Cacciniego, G. Verdiego, J. Haydna, F. Chopina, J. S. Bacha, R. Grudnia


Słuchaj o koncercie 



Sobota, 2 kwietnia 2011, godz. 20.00
Msza Lubelska 
Dedykowana pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II
Program:
Janusz Baca - Msza Lubelska
Wykonawca:
Orkiestra Symfoniczna, Chóry Lublina, Jacek Boniecki - dyrygent, Kaja Mianowana – śpiew, Renata Drozd – sopran, Andrzej Wiśniewski - tenor, Marcin Żychowski – bas, Jerzy Turowicz, Andrzej Namiota - tekst songów świeckich, Zofia Bernatowicz, Joanna Głogowska - przygotowanie chórów, Mariola Zagojska - prowadzenie koncertu

Słuchaj o koncercie 



Koncerty kameralne „Od Wieniawskiego do Sarasate”

14 maja 2011 (sobota), godz. 19.00

Sala Trybunału Koronnego
Koncert zorganizowany we współpracy z miastem Córdoba

Paco Montalvo - skrzypce
Vadim Gladkov - fortepian
Alina Staniak-Ziółkowska - słowo o muzyce

Wstęp wolny

Paco Montalvo na YouTube
Paco Montalvo na YouTube

 

15 maja 2011 (niedziela), godz. 16.00
Pałac Małachowskich Nałęczów 


Koncert zorganizowany we współpracy z miastem Córdoba 

Paco Montalvo - skrzypce
Vadim Gladkov - fortepian
Alina Staniak-Ziółkowska - słowo o muzyce

Wstęp wolny

 

Poniedziałek, 16 maja, godz 20.00 
Koncert flamenco 
w wykonaniu Kwartetu Flamenco z Cordoby
Miejsce: sala koncertowa FL


Niedziela, 29 maja, godz. 17.00 
Koncert kameralny:
Najpiękniejsze romanse rosyjskie

Jelizawieta Lipitiuk - sopran
Sergij Bortnik - tenor
Olga Skoczok - fortepian
Program:
najpiekniejsze romanse rosyjskie, ukraińskie, 
pieśni neapolitańskie, francuskie, hiszpańskie 
Miejsce: sala koncertowa FL


Środa, 1 czerwca, godz. 18.00 
Koncert VIP-y dzieciom


VIP-y dzieciomSpektakl wokalno-teatralny w wykonaniu lubelskich VIP-ów: Genowefa Tokarska – Wojewoda Lubelski, Krzysztof Hetman – Marszałek Województwa Lubelskiego, Piotr Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Tadeusz Sławecki – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Wojciechowski – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Jacek Czerniak – Radny, Anna Augustyniak – Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego, Mirosław Korbut – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Ewa Dados – Radio Lublin, Anna Dąbrowska – TVP Lublin, Piotr Wijatkowski – Dyrektor Artystyczny Filharmonii im. H. Wieniawskiego oraz artystów scen lubelskich

Reżyseria: Jerzy Turowicz
Kierownictwo muzyczne: Janusz Baca
Program: wiersze i piosenki z najpopularniejszych bajek muzycznych

 

Oglądaj relację z koncertu 


 

2) Cykl - Nałęczowskie Divertimento

4 koncerty kameralne w w wykonaniu muzyków Filharmonii Lubelskiej


Festiwal Spotkań Kultur NAŁĘCZOWSKIE DIVERTIMENTO


23 czerwca 2011 (czwartek), godz. 20.00

 

Capella Lublinensis
Lech Szost - flet, Jan Arnal - obój, Elżbieta Fota - Obój, Andrzej Mazur - klarnet, Artur Figiel - klarnet, Wiesław Kaproń - fagot, Piotr Dąbrowski - fagot, Hipolit Dziaduszek - waltornia, Mirosław Dziaduszek - waltornia, Urszula Wiącek - kontrabas
Program: 
J.Haydn - Divertimento Nr. 1 Chorale St. Antoni
W.A.Mozart - Serenada c-moll KV. 388
Ch. Gounod- Petite Symphonie

Miejsce: Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie
Wstęp: wolny


24 czerwca 2011 (piątek), godz. 18.00
Zespół kameralny CONCERTO
Natalia Kozub – skrzypce
Andrzej Mazur – klarnet
Mirosław Kozub – wiolonczela
Marta Szermińska – fortepian
Program: 
C.Ph.E.Bach – Kwartet h-moll, F.Schubert- Serenada, V.Monti- Czardasz, G.Gershwin- Porgy and Bess- suita, F.Bjorn- Alley cat, H.Mancini-Moon River, B.Moral-The Clarinet boogie, E.Sowa-Blue Clarinet, J.Brahms – V Taniec węgierski , F.Kreisler- Liebeslied, J.Strauss-Trisch-Trasch polka, J.Mills - Dixie Down Beat, P.Mascagni-Intermezzo, J.Bock – Skrzypek na dachu, H.Zander- Die Launische Geige, A.Brau- Klarinetten Komik, G.Winkler – Clarina, J.Lennon, P. McCartney- The Beatles Medley

Miejsce: Nałęczowski Ośrodek Kultury
Wstęp: wolny

 


25 czerwca 2011 (sobota), godz. 18.00
Duo Brillante
Ewa Szułowicz – flet
Elżbieta Janikowska- harfa
Program: 
J. G. Albrechtsberger – Partita in C, G. Donizetti- Sonata, D. E. Ingelbrecht- Szkice antyczne, M. Berthomieu- Pięć niuansów, Z. Jonak - Mim, Z. Folprecht - Mała suita w starym stylu, B. Andres- Algi, W. Lutosławski - Trzy fragmenty

Miejsce: Pałac Małachowskich w Nałęczowie
Wstęp: wolny
 

26 czerwca 2011 (niedziela), godz. 18.00
Kwartet klarnetowy „Claribel”
„Claribel”:
Andrzej Schab – klarnet
Jaremi Zienkowski – klarnet
Krzysztof Rogowski – klarnet
Dariusz Dąbrowski – klarnet basowy
Program: Tańce świat w opracowaniu na kwartet klarnetowy 
A. Tansman - Suita tanców polskich, H.Wieniawski - Kujawiak, W. Kilar – Polonez, A. Borodin - Tańce połowieckie, A.Chaczaturian - Taniec z szablami, M. Curtis - A Klezmer Wedding, D. Brubeck - Blue Rondo a la Turk , H.Wiberny- Ulla In Africa, A.Piazzola -Libertango, A. C. Jobim- Dziewczyna z Ipanemy, A. Murena/J. Colombo- Indifference, A.Villoldo – El Choclo, A. Brau – Polka śmieszka

Miejsce: Nałęczowski Ośrodek Kultury
Wstęp: wolny


3) Cykl: Europa - Mała Ojczyzna Braci Wieniawskich

Pod honorowym patronatem 
Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka


 

Partnerzy: 
Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Poznaniu
Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie

Niedziela, 10 lipca 2011, godz. 19.00 
KONCERT KAMERALNY
Wieniawski Kwartet:

Nurłan Almbajew – I skrzypce
Maciej Rysak – II skrzypce
Piotr Grzelak – altówka
Szymon Krzemień – wiolonczela

program: W. A. Mozart – Divertimento F-Dur op. 133 , 
A. Dvorak – Kwartet smyczkowy „Amerykański”
miejsce: Kościół Pobrygidkowski w Lublinie 
wstęp wolny


Sobota, 16 lipca 2011, godz. 18.00
RECITAL SKRZYPCOWY
Katarzyna Duda – skrzypce
Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian
program: 
H. Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” Ch. Gounoda, H. Wieniawski – „Kujawiak”, H. Wieniawski – „Legenda”, M. Ravel – Tzigane, H. i J. Wieniawscy – Allegro de sonate, F. Kreisler – Miniatury, P. de Sarasate – Fantazja na tematy z opery „Carmen” G. Bizeta
miejsce: Trybunał Koronny
wstęp wolny

Niedziela, 17 lipca 2011, godz. 18.00 
KONCERT KAMERALNY
I część: Recital fortepianowy
Serhij Hryhorenko – fortepian
program: 
F. Chopin – Fantazja op. 49, F. Schubert/F. List – Król Elfów, R. Schumann – Fantazja C – dur op. 17, L .Rewucki – 3 Preludia op.4


II część: Recital wokalny
Tatsiana Trayanouskaya – sopran
Serhij Hryhorenko – fortepian
program: P. Czajkowski „Ни слова, о друг мой” (Nie mów nic , Przyjacielu) „Колыбельная песня” (Kołysanka), S. Rachmaninow – „Полюбила я...” (Pokochałam…), „Сон” (Sen), A. Dar-gomyżski „Мне грустно” (Mnie grusna) – Smutno mi
miejsce: Galeria Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku
wstęp wolny 

Sobota, 23 lipca 2011, godz. 19.00
RECITAL FORTEPIANOWY
Stefan Łabanowski – fortepian
program: A. Stolpe – Sonata d-moll, – Allegro appassionato, – Scherzo Vivace, – Introductione. Adagio con fantasia – attacca: – Finale. Allegro, – Allegro Appassionato c-moll, J. Paderewski – Légende Op. 16 Nr 1, – Menuet Op. 14 Nr 1, F. Chopin – Scherzo h-moll Op. 20, Scherzo cis-moll Op. 39, Barkarola Fis-dur Op. 60, Walc Es-dur op. 18, Polonez As-dur op. 53
miejsce: Pałac Czartoryskich w Puławach
wstęp wolny 

Niedziela, 31 lipca 2011, godz. 19.00 
KONCERT KAMERALNY
I część: Koncert na fortepian i organy
Urszula Emilia Świerczyńska – fortepian
Bartosz Patryk Rzyman – organy
program: 
Suita Koncertująca na Organy i Fortepian (1983), Pian-Org na Organy i Fortepian (1994), Canzona na Organy (1990), Trzy Mazurki na Fortepian (1993), Smutna melodia na fortepian (2003), Partita „Chrystus zmartwychwstał jest“ na organy (1981), Sonata HaFis na fortepian (1995), Dies Irae na organy (1996), Improperia na organy(1989), Furioso na fortepian (2003)

II część: Recital wokalny
Dorota Szostak-Gąska – sopran
Jakub Gąska – baryton
Agnieszka-Schulz Brzyska – fortepian
Jerzy Turowicz – recytacje
program: 
J. Wieniawski – Entzückung (Extase): Op. 38, No 1 (słowa Henri Cazalis), Er liebte mich so sehr (Il m'aimait tant): Op. 38, No. 2 (słowa de Emile de Girardin) (Delphine Gay.), Ich keine nie zurück (Je ne reviendrai): Op. 38, No. 3 (stance de Sigismond Krasiński; trad. du polonais par Sylvßere Grandvil, Und hattest du mir nichts zu sagen (Si vous n'avez rieu ßa me dire): Op. 38, No. 4 (słowa Victor Hugo), J. Wieniawski – „Pisma” fragmenty, J. Wieniawski – „Wędrówki delegata” fragmenty
miejsce: Kościół Św. Rodziny w Lublinie
wstęp wolny



4) Cykl: Wirydarz Dawnej Europy

Pod patronatem Przewodniczącego 
Rady Miasta – Piotra Kowalczyka


3 koncerty kameralne

Sobota, 30 lipca 2011, godz. 19.00 
Koncert kameralny

Ars Nova i Subtilior Ensemble
Programi: Pieśń o Stworzeniu Świata – S. Klonowic
Miejsce: Wirydarz O.O. Dominikanów Lublin

 

Niedziela, 7 sierpnia 2011, godz. 19.00 
Koncert wokalny

Męski Zespół Wokalny KAIROS
program: 
Dawna muzyka polska i zachodnioeuropejska
Wincenty z Kielczy (Polska, XIII w.) – Gaude, Mater Polonia, Anonim (Polska, XIV w) – Omnia Beneficia, Mikołaj z Radomia (Polska, XV w.) – Alleluja, Guillaume Dufay (Francja, XV w.) – Gloria, Michael Praetorius (Niemcy, XVI w.) – Omnis Mundus Jocundetur, Codex Las Huelgas (Hiszpania, XIII w.) – Belial Vocatur, Jakob Clemens Non Papa (Flandria, XVI w.) – Ik Zeg Adieu, Thomas Ravenscroft (Anglia, XVII w.) – A Round Of Three Country Dances
Śpiewy ormiańskie i gruzińskie
pieśń ormiańska – Horowel, Anonim, tekst: Król Gruzji Dmitros I (XII–XIII ww) – Shen Khar Venakhi (Tyś jest winnicą), Król Gruzji Dmitros I – Ahdgomisa Dhe Ars (Zmartwychwstania Dzień), Anonim – Alliluja (kartalino-kachetyńska), pieśń ormiańska – Achczik Sirun (Piękna dziewczyno), pieśń gruzińska – Hmerto (Panie miłościwy), pieśń ormiańska – Czarne chmury, pieśń gruzińska – Perchuli (Korowód), pieśń ormiańska – Hapama, pieśń gruzińska – Szina Worgil Worgilesa

Miejsce: Kościół Pobrygidkowski w Lublinie

 

Piątek, 19 sierpnia, godz. 19.00 
Koncert Muzyki Barokowej 

Jadwiga Sakakibara - sopran, Zygmunt Skwierz -trąbka,
Robert Grudzień - organy
program: A. Scarlatti – Arie con tromba sola: Rombe sprezza; Con Voce Festiva; Oda na cześć królowej Anny, M. A. Cesti – aria „In torno all idol mio'”, D. Sarri – Aria Dydony z opery „Didone abbandonata”, A. Vivaldi – koncert D-Dur, Jan z Lublina – Tabulatura z XVI w. – Suita tańców
Miejsce: Kościół pw. Św Pawła w Lublinie

 

5) Cykl: Sanus Per Artem
 

 

Cykl: Sanus Per Artem

 

Pod patronatem Marszałka Tomasza Pękalskiego

Sobota – 27 sierpnia, godz. 19.00 
MUZYKA FILMOWA

Kwartet Fletowy Filharmonii Lubelskiej:
Lech Szost – flet
Irina Stukaszina-Gąsior – skrzypce
Artur Andrzejewski – altówka
Maria Błaszczak-Szost – wiolonczela
program:
H. Arlen - Over the Rainbow („Czarnoksiężnik z krainy Oz”), M. Legrand - I Will Wait For You z filmu („Parasolki z Cherbourga”), M. Legrand - The Windmills of Your Mind' („Afera Thomasa Crowna”),

M. Jarre - Temat Lary („Doktor Żywago”), H. Hupfeld – As Time Goes By („Casablanca”), H. Mancini - Temat z serialu „Mr. Lucky”, temat z filmu „Dear Heart”, temat z serialu „Newhart”, Moon River („Śniadanie u Tiffaniego”), F. Lai - Temat z filmu „Kobieta i mężczyzna”, R. Rodgers – „Blue Moon” standard jazzowy z filmów wytwórni MGM (m.in. „Bracia Marx w Cyrku”, „Viva Las Vegas”) i w musicalu „Grease”, N. Rota - temat z filmu „Ojciec Chrzestny”, N. Rota - Temat z filmu „Romeo i Julia”, A. Silvestri – temat z filmu „Forrest Gump”, J. Williams - Temat z filmu „Lista Schindlera”. 
Tematy z polskich seriali: W. Kazanecki – „Dom”, „Noce i dnie”, A. Kurylewicz – „Lalka”, W. Kilar – „Rodzina Połanieckich”, A. Kurylewicz – „Polskie drogi”

miejsce: Pałac Małachowskich w Nałęczowie
wstęp wolny



Niedziela – 28 sierpnia godz. 17.00 
KONCERT KAMERALNY

Szkic do portretu Tekli Bądarzewskiej
Tomasz Kamieniak – fortepian
Dorota Hałasa – słowo
program:
T. Bądarzewska – „La priere d'une vierge”, Poldowski – „Caledonian market”, J. Wieniawski – Polonez As-dur op. 21, – Etiuda koncertowa A-dur op.36, Verdi/Liszt – Parafraza z opery „Ernani”
miejsce: Nałęczowski Ośrodek Kultury
wstęp wolny


Piątek – 9 września, godz. 19.00
KONCERT KAMERALNY
Lubelskie Trio Stroikowe:
Jan Arnal – obój
Andrzej Mazur – klarnet
Wiesław Kaproń – fagot
program: M. Marais – „The Old French Dances” na obój, klarnet i fagot, J. Ibert – „Cinq Pieces En Trio” na obój, klarnet i fagot, C. Debussy – „Premiere Rhapsodie” na klarnet i fortepian, A. Messager – „Sole de Concours” na klarnet i fortepian, F. Poulenc – Trio na obój, fagot i fortepian, H. Tomasi – „Concert Champetre”
Miejsce: Nałęczowski Ośrodek Kultury
Wstęp: wolny



6) Cykl: Lubelskie Atrium Muzyczne


Sobota, 20 sierpnia, godz.19.00 
Koncert Symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna FL
Roman Rewakowicz – dyrygent
József Örmény – fortepian
program: I. Szczerbakow – „Pieśń о pieśni, albo „Warum?” prawykonanie, L..Rewucki – Koncert na fortepian i orkiestrę Nr 2 F-dur op. 18, M. Skoryk – „Koncert karpacki” na orkiestrę, L. Kołodub – „Suita 7 ukraińskich tańców”
Miejsce: Sala koncertowa FL

Piątek, 26 sierpnia , godz. 19.00 
Koncert Symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna FL
Wojciech Rodek – dyrygent
Olga Rusina – fortepian
Małgorzata Rodek – sopran
program: T. Bądarzewska – utwory fortepianowe, J. Maklakiewicz – Cztery pieśni japońskie na sopran i orkiestrę, T. Takemitsu – Spirit Garden, F. Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur
Miejsce: sala koncertowa FL

Wystawa fotografii ,,Sen o Japonii” – Nieformalna Otwarta Grupa Przyjaciół i Miłośników Kultury i Sztuki Dalekiego Wschodu


_________________________________________________________

September Symphony

16 września 2011. September Symphony w Lublinie. Po zamachach na World Trade Center Wojciech Kilar pisał: „Ta symfonia nie powstałaby, gdyby nie tragedia 11 września, która wstrząsnęła mną tak jak wszystkimi. Byłem w pięknym, jesiennym, słonecznym Paryżu na obiedzie z Romanem Polańskim, opowiadaliśmy sobie polskie kawały, przypominaliśmy stare piosenki. Wróciłem do hotelu i zobaczyłem zupełnie inny świat - walące się wieże Nowego Jorku”. 
W tym samym roku kompozytor rozpoczął pracę nad swoją trzecią symfonią, hołdem dla ofiar dramatu. Dziesięć lat po tragedii September Symhony zaprezentowana zostanie w Lublinie. 
W części pierwszej zabrzmi słynny Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena w interpretacji japońskiego skrzypka Hitoshi Ooka, zwycięzcy IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie.

 
16 września 2011 (piątek), godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY

Orkiestra Symfoniczna FL
Piotr Wijatkowski – dyrygent
Hitoshi Ooka – skrzypce
Laureat I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie
oraz Nagroda Specjalna – Koncert w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego 
w Lublinie

Program:
L.van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur op.61
W. Kilar – September Symphony
 

Wystawa fotografii ,,Sen o Japonii” – Nieformalna Otwarta Grupa Przyjaciół i Miłośników Kultury i Sztuki Dalekiego Wschodu

Miejsce: Sala koncertowa FL
Ceny biletów: 30, 25 zł


 

25 września 2011.

KONCERT KAMERALNY

Joanna Ławrynowicz - fortepian, Rafał Zambrzycki-Payne - skrzypce, 
Kwartet smyczkowy Divertimento: Irina Stukaszina-Gąsior - I skrzypce, Lech Gąsior - II skrzypce, Katarzyna Czerniawska - altówka, Bożena Czerkies - wiolonczela
Program: 
C. Debussy – Sonata skrzypcowa g-moll
E. Chausson - Koncert na skrzypce, fortepian i kwartet smyczkowy op. 21

Miejsce: Sala koncertowa FL
Ceny biletów: 40, 35, 30 zł

Środa, 28 września 2011, godz. 18.00

KONCERT KAMERALNY
Koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Organowego
Lublin – Czuby 2011

Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Robert Grudzień – organy
program: 
Karol Wojtyła – Poezje, H. Purcell – Trumpet Tune, J.S. Bach – Aria na strunie G, F. Veracini – Largo, J. Kr. Kuchar – Fantasia Pastoralis, R. Grudzień – Dolorosa, T. Albinoni – Adagio g-moll, Jan z Lublina – 9 tańców z Tabulatury z XVI wieku, F. Schubert – Ave Maria, F. Chopin – Fuga a-moll, F. Geminiani – Affettuoso i Gigue z Sonaty na skrzypce solo, K. Lipiński – Kaprys Polski
Miejsce: sala koncertowa FL

Niedziela, 2 października 2011, godz.17.00
MARIAN JOSICZ I GWIAZDY OPERETKI LUBELSKIEJ

Benefis Mariana Josicza 50-lecie działalności artystycznej

Marian Josicz pracę artystyczną rozpoczynał w Zespole Pieśni i Tańca „Warszawa” prowadzonym przez Mirę Zimińską i Tadeusza Sygietyńskiego. Po rozwiązaniu zespołu trafił do Opery Warszawskiej występując obok takich artystów jak: M. Fołtyn, B. Paprocki, B. Ładysz, A. Hiolski. W roku 1962 otrzymał od Barbary Kostrzewskiej propozycję podjęcia pracy w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie w roku 2005 obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Był zapraszany na występy gościnne do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Operetki Dolnośląskiej we Wrocławiu, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Teatru Lalki i Aktora w Lublinie.

Program: 
Przeboje muzyki operetkowej i musicalowej
Miejsce: sala koncertowa FL

Niedziela, 23 października 2011, godz. 17.00.
KONCERT NA DWA FORTEPIANY

Kinga Firlej-Kubica – fortepian
Wojciech Kubica – fortepian
Program: 
W. A. Mozart – Andante i Wariacje G-dur na 4 ręce, KV. 501, F. Schubert – Fantazja f-moll na 4 ręce, F. Chopin – Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore'a na 4 ręce, F. Poulenc – Koncert d-moll na 2 fortepiany (wersja bez orkiestry)
Miejsce: sala koncertowa FL
 

04 listopada 2011 (piątek), godz. 19.00

EPITAFIUM TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ - 2010

 

Prawykonanie utworów prof. Andrzeja Nikodemowicza

Męski Zespół Wokalny Kairos
Borys Somerschaf – dyrygent
Jakub Gąska – baryton

A. Nikodemowicz – Epitafium tragedii smoleńskiej – 2010 
„Psalmy z Psałterza Dawidów” Jana Kochanowskiego

Capella Lublinensis 
W.A. Mozart – Gran Partita

Robert Grudzień – organy 
T. Albinoni – Adagio g-moll

 

10 listopada 2011 (czwartek), godz. 19.00

Jazzowe mazurki - Artur Dutkiewicz Solo Piano

Na program recitalu składają się współczesne, autorskie mazurki Artura Dutkiewicza inspirowane europejską muzyką klasyczną oraz polską muzyką ludową. Mazurki, oparte na rytmach ludowych, grane są tu w motoryczny, jazzowy sposób, co w połączeniu z improwizacją jest oryginalnym zabiegiem we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej. Częścią programu będą również jazzzowe improwizacje na temat pieśni wywodzących się z różnych kultur świata: Europy, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Artur Dutkiewicz – fortepian
Program:
Mazurek No1 - komp. Artur Dutkiewicz 
Mazurek No2 - komp. Artur Dutkiewicz
Mazurek No3 - komp. Artur Dutkiewicz
Mazurek No4 - komp. Artur Dutkiewicz
Mazurek No5 - komp. Artur Dutkiewicz
Mazurek No6 - komp. Artur Dutkiewicz

Pieśni Czterech Kultur
Saranda Meres - ludowa pieśń starogrecka, Artichoke - melodia perska
Vitale, vitale - ludowa pieśń hinduska, Nigun Atik - żydowska pieśń weselna
Pan Jest Pasterzem - pieśń chrześcijańska, Giridhari - pieśń hinduska