Festiwal Spotkań Kultur Caper Lublinensis 2010

 

Program:

I. NAŁĘCZOWSKIE DIVERTIMENTO

Sala Pałacu Małachowskich, Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela
13-26 czerwca 2010

 

Niedziela, 13 czerwca, godz. 16.00, Kościół pw. Jana Chrzciciela
Mozart – Sacrum i Profanum
ORKIESTRA KAMERALNA FL
PIOTR WIJATKOWSKI – dyrygent
RENATA DROZD – sopran
ANNA RADZIEJEWSKA – alt
RAFAŁ BARTMIŃSKI – tenor
JAROSŁAW BRĘK – bas
CHÓR KANTYLENA - przygotowanie MAŁGORZATA NOWAK
Program:
W. A. Mozart – Msza Koronacyjna C-dur KV 317
W. A. Mozart – Divertimento D-dur KV 136
  – Divertimento B-dur KV 137
  – Divertimento F-dur KV 138


Sobota, 19 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Koncert kameralny
WIENIAWSKI KWARTET
NURŁAN ALIMBAJEW – I skrzypce
MACIEJ RYSAK – II skrzypce
PIOTR GRZELAK – altówka
SZYMON KRZEMIEŃ – wiolonczela
Program:
W.A. Mozart – Kwartet C-dur KV 465
D. Szostakowicz – VIII kwartet c-moll op. 110


Niedziela, 20 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Recital skrzypcowy
BARTOSZ WOROCH – skrzypce
PRZEMYSŁAW WITEK – fortepian
Program:
S. Prokofiew – Pięć melodii na skrzypce i fortepian op. 35b
W. A. Mozart – Sonata na fortepian i skrzypce C-dur KV 309
E. Elgar – Sonata na skrzypce i fortepian e-moll op. 82
E. Isaye – Poemat elegijny op. 12


Sobota, 26 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Koncert kameralny
KWARTET FLETOWY FILHARMONII LUBELSKIEJ
LECH SZOST – flet
JUSTYNA ZAŃKO – skrzypce
ARTUR ANDRZEJEWSKI – altówka
MARIA BŁASZCZAK-SZOST - wiolonczela
Program:
W. A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
– Eine Kleine Nachtmusik KV 525
– Divertimento F-dur KV 138
Miniatury klasyczne w opracowaniu na kwartet fletowy
F. Chopin – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2



II. WIRYDARZ DAWNEJ EUROPY

Bazylika O.O. Dominikanów ul. Złota
3 – 31 lipca 2010

 

Sobota, 3 lipca, godz. 20.00
ARS CANTUS
Program:
„Carmina Burana”, oryginalne pieśni z XIII wiecznego rękopisu


Sobota, 24 lipca, godz. 20.00
CELTIC TRIANGLE
Program:
Pieśni dawnej Szkocji


Sobota, 31 lipca, godz. 20.00
BORNUS CONSORT
Program:
„Stół Cypriana Bazylika”



III. WIECZORY CHOPINOWSKIE NA LUBELSKIEJ STARÓWCE

 

 


Sala Trybunału Koronnego
20 czerwca – 29 sierpnia 2010

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz sponsorów:

 

 


Niedziela, 20 czerwca 2010, godz. 19.00
ESTRADA MŁODYCH
SEBASTIAN KOZUB – wiolonczela
AGNIESZKA SCHULZ-BRZYSKA - fortepian
TOMASZ RITTER – fortepian
Program:
Fr. Francoeur - Sonata E-dur na wiolonczelę i fortepian
D. Popper - Polonez koncertowy op. 14
N. Paganini - Wariacje na temat Rossiniego "Mojżesz"
R. Schumann - Fantasiestücke op. 12
F. Chopin - Scherzo h-moll op. 20


Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
EUGENE INDJIČ
Program:
F. Schubert - Sonata a-moll op. 143
R. Schumann - Carnaval op. 9
F. Chopin - Impromptu Ges-dur op. 51
F. Chopin - Ballada f-moll. op. 52
F. Chopin - 4 Mazurki op. 30
F. Chopin - Scherzo b-moll op. 31


Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
ALBERTO NOSE
Program:
F. Chopin - Nokturn E-dur op. 62 nr 1
F. Chopin - Etiuda h-moll op. 25 nr 10
F. Chopin - Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
F. Chopin - Scherzo E-dur op. 54
F. Chopin - Preludia op. 28


Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 19.00
Koncert Kameralny „W drodze do Tytusa...”
KWARTET PRIMA VISTA:
KRZYSZTOF BZÓWKA – I skrzypce
JÓZEF KOLINEK – II skrzypce
PIOTR NOWICKI – altówka
ZBIGNIEW KRZYMIŃSKI – wiolonczela
ELŻBIETA KARAŚ-KRASZTEL – fortepian
Program:
J. Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3
F. Chopin - Rondo c-moll op. 1
F. Chopin - 4 Mazurki op. 41
F. Chopin - 3 Walce op. 34
F. Chopin - Ballada g-moll op. 23
F. Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11


Niedziela, 18 lipca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
MAGDALENA LISAK
Program:
F. Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1
F. Chopin - Polonez c-moll op. 40 nr 2
F. Chopin - Walc Es-dur op. 18
F. Chopin - Etiuda E-dur op. 10 nr 3
Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
Etiuda C-dur op. 10 nr 7
Etiuda Es-dur op. 10 nr 11
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
F. Chopin - Mazurek gis-moll op. 33 nr 1
Mazurek h-moll op. 33 nr 4
Mazurek C-dur op. 56 nr 2
Mazurek c-moll op. 56 nr 3
F. Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60
F. Chopin - Walc Des-dur op. 64 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Walc As-dur op. 64 nr 3
F. Chopin - Scherzo cis-moll op. 39


Niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
KEVIN KENNER
Program:
F. Chopin - Walc E-dur, KK IVa/12
F. Chopin - Mazurek C-dur op. 68 nr 1
 Mazurek a-moll op. 7 nr 2
F. Chopin - Scherzo h-moll op. 20
F. Chopin - Polonez Ges-dur (Les adieux de Varsovie)
F. Chopin - Mazurek fis-moll op. 6
F. Chopin - Nokturn cis-moll, KK IVa/16
F. Chopin - Scherzo d-moll op. 31
F. Chopin - Souvenir de Paganini, B37
F. Chopin - Mazurek D-dur, KK IVa/7
F. Chopin - Walc h-moll op. 69 nr 2
F. Chopin - Scherzo cis-moll op. 39
F. Chopin - Polonez f-moll op. 71 nr 3
F. Chopin - Walc Des-dur op. 70 nr 3
F. Chopin - Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
F. Chopin - Scherzo E-dur op. 54


Niedziela, 8 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
PHILIPPE GIUSIANO
Program:
F. Chopin - Ballada F-dur op. 38
F. Chopin - 24 Preludia op. 28
F. Liszt - Sonata-Fantazja "Après une lecture du Dante"
A. Skriabin - Sonata-Fantazja gis-moll op. 19 nr 2

 

Program w ramach zadania MKiDN „Fryderyk Chopin 2010 – promesa”.

IV. KONCERTY PREZYDENCKIE
WIENIAWSKI – PRIMUS INTER PARES

Rok Henryka Wieniawskiego w Lublinie


Sala Trybunału Koronnego
9 lipca – 21 sierpnia 2010


Piątek 9 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
YUMI ARATA - skrzypce
IRINA VINOGRADOVA - fortepian
Program:
L. van Beethoven - Romance G-Major
E. Grieg - Sonata nr 3, c-minor
E. Ysaye - Sonata nr 3
E. Ysaye - Poeme Elagiaque
H. Wieniawski - Fantasie brillante "Faust"
Otwarcie wystawy poświęconej H. Wieniawskiemu ze zbiorów Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.


Sobota 10 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
Koncert poświecony pamięci Dyrektora Jacka Ossowskiego
ZAKHAR BRON - skrzypce
IRINA VINOGRADOVA - fortepian
Program:
A. Schnittke - Suite in Old Style
C. Sains-Saens - Havanaise
M. Ravel - Kaddish
M. Ravel - Tzigane
F. Poulenc - Sonata
E. Chausson - Poeme
H. Wieniawski - Variations on Original Theme op. 15


 
Piątek 16 lipca 2010, godz. 19.00
Koncert kameralny
MECCORRE SRING QUARTET
WOJCIECH KOPROWSKI - I skrzypce
ALEKSANDRA TOMASIŃSKA - II skrzypce
MICHAŁ BRYŁA - altówka
KAROL MARIANOWSKI - wiolonczela
Program:
J. Wieniawski - Kwartet smyczkowy op. 32
F. Schubert - Kwartet d-moll "Śmierć i dziewczyna"
K. Szymanowski - II Kwartet op.56



Piątek 23 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
ANNA MARIA STAŚKIEWICZ - skrzypce
MARCIN SIKORSKI - fortepian
Program:
H. Wieniawski - Legenda
E. Ysaye - II Sonata "Ballade"
G. Faure - Sonata A-dur
M. Ravel - Sonata
H. Wieniawski - Fantazja na tematy "Fausta"


Piątek 30 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
AGATA SZYMCZEWSKA - skrzypce
JUSTYNA DANCZOWSKA - fortepian
Program:
H. Wieniawski - Polonez D-dur op. 4
J. Brahms - I Sonata G-dur op. 78
J. Brahms - III Sonata d-moll op. 108
H. Wieniawski - Polonez A-dur op. 21


Sobota 7 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
HAIK KAZAZYAN - skrzypce
MARCIN SIKORSKI - fortepian
Program:
M. Ravel - Sonata in G-major
E. Ysaye - Sonata nr 5 for violin solo op. 27
R. Schumann-F.Kreisler - Fantasy C-major op. 131
H. Wieniawski - 2 Caprices from op. 10
nr 5 'Alla Saltarella'
nr 7 'La Cadenza'
H. Wieniawski - Adagio Elegiac op. 5
H. Wieniawski - Souvenir de Moscow, 2 Russian Romances op. 6
I. Frolov - Fantasy on the themes from the J. Gershwin's opera "Porgy and Bess"


Sobota 14 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
ALENA BAEVA - skrzypce
VADYM KHOLODENKO - fortepian
Program:
L. van Beethoven - Sonata nr 1
S. Prokofiew - Fusion Fugitives
B. Bartok - Sonata for violin solo
H. Wieniawski - Legenda op. 7
H. Wieniawski - Scherzo-Tarantella op. 16
G. Enesco - Sonata nr 3


Sobota 21 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
PIOTR PŁAWNER - skrzypce
PIOTR SAŁAJCZYK - fortepian
Program:
I. J. Paderewski - Sonata skrzypcowa a-moll op. 13
H. Wieniawski - Polonez A-dur op. 21
H. Wieniawski - Pieść polska g-moll
Legenda op. 7
Obertas G-dur
Scherzo - Tarantelle op. 16
G. Bacewicz - Trzy tańce
Taniec mazowiecki
Taniec polski
Taniec słowiański
G. Bacewicz - Dwa oberki


Zadanie w ramach Programu Operacyjnego MKiDN – „Wydarzenia Artystyczne – priorytet – muzyka”.

 

V. LUBELSKIE ATRIUM MUZYCZNE

Sala Filharmonii Lubelskiej, Muzeum Lubelskie,
Kaplica Trójcy Świętej, Trybunał Koronny
5 – 26 września 2010

 

Piątek  – 10 września 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
ORKIESTRA SYMFONICZNA FL
PIOTR WIJATKOWSKI – dyrygent
RADOVAN VLATKOVIČ – waltornia
Program:
W. A. Mozart – Koncert Es-dur na róg KV 447
K. Penderecki – Koncert na waltornię
W. A. Mozart – Symfonia g-moll KV 550


Niedziela, 12 września, godz. 19.00
Koncert kameralny - Tango w roli głównej
ELWIRA ŚLIWKIEWICZ-CISAK – akordeon
WIENIAWSKI KWARTET 
Program:
B. Kaszuba, A. Piazzolla, A. Szmerek


Piątek, 17 września, godz. 19.00
Recital fortepianowy
DINA YOFFE
Program:
D. Scarlatti, R Schumann, F. Chopin


Piątek  – 24 września 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
2010 Rok Henryka Wieniawksiego
Orkiestra Symfoniczna FL
PIOTR WIJATKOWSKI -dyrygent
MICHAEL VAIMAN – skrzypce
Program:
H. Wieniawski - I Koncert skrzypcowy fis – moll  op.14


Niedziela, 26 września, godz. 19.00
Koncert kameralny – „Instrument, jakiego nie znacie”
TOMASZ KUBOŃ – waltornia
ANNA CZAICKA – fortepian
Program:
L. van Beethoveen, F. Poulanc
VI. SANUS PER ARTEM



Sala Balowa Pałacu Małachowskich
5 – 26 września 2010


Niedziela, 5 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
ALEKSANDER TANSMAN KWARTET 
RAFAŁ DUDZIK – I skrzypce
MACIEJ GRYGIEL – II skrzypce
JAKUB GRABE-ZAREMBA – altówka
SZYMON STĘPKA - wiolonczela
Program:
F. Schubert, A. Tansman, P. Moss


Niedziela, 12 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
KWARTET KLARNETOWY „CLARIBEL”
ANDRZEJ SCHAB
JAREMI ZIENKOWSKI
KRZYSZTOF ROGOWSKI
DARIUSZ DĄBROWSKI
Program:
G. Rossini, K. Wilson, T. Greaves, V. Monti, A. Tansman,
P. Hiketick, G. Gershwin, E. Garner, H. Both, A. Bilk.


19 września, godz. 16.00
Wieczór pieśni
EWA JASKUŁA – sopran
JACEK JASKUŁA – baryton
MATEUSZ LASATOWICZ – fortepian
Program:
T. Z. Kassern – utwory fortepianowe i pieśni


26 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
TRIO STROIKOWE FL
JAN ARNAL – obój
ANDRZEJ MAZUR – klarnet
WIESŁAW KAPROŃ – fagot
oraz zaproszeni goście:
LECH SZOST – flet
JACEK JANCZURA – waltornia
MARTA SZERMIŃSKA - fortepian
Program:
C. P. E. Bach, G. Rossini, W. A. Mozart, J. Ibert.

Program:

I. NAŁĘCZOWSKIE DIVERTIMENTO

Sala Pałacu Małachowskich, Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela
13-26 czerwca 2010

 

Niedziela, 13 czerwca, godz. 16.00, Kościół pw. Jana Chrzciciela
Mozart – Sacrum i Profanum
ORKIESTRA KAMERALNA FL
PIOTR WIJATKOWSKI – dyrygent
RENATA DROZD – sopran
ANNA RADZIEJEWSKA – alt
RAFAŁ BARTMIŃSKI – tenor
JAROSŁAW BRĘK – bas
CHÓR KANTYLENA - przygotowanie MAŁGORZATA NOWAK
Program:
W. A. Mozart – Msza Koronacyjna C-dur KV 317
W. A. Mozart – Divertimento D-dur KV 136
  – Divertimento B-dur KV 137
  – Divertimento F-dur KV 138


Sobota, 19 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Koncert kameralny
WIENIAWSKI KWARTET
NURŁAN ALIMBAJEW – I skrzypce
MACIEJ RYSAK – II skrzypce
PIOTR GRZELAK – altówka
SZYMON KRZEMIEŃ – wiolonczela
Program:
W.A. Mozart – Kwartet C-dur KV 465
D. Szostakowicz – VIII kwartet c-moll op. 110


Niedziela, 20 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Recital skrzypcowy
BARTOSZ WOROCH – skrzypce
PRZEMYSŁAW WITEK – fortepian
Program:
S. Prokofiew – Pięć melodii na skrzypce i fortepian op. 35b
W. A. Mozart – Sonata na fortepian i skrzypce C-dur KV 309
E. Elgar – Sonata na skrzypce i fortepian e-moll op. 82
E. Isaye – Poemat elegijny op. 12


Sobota, 26 czerwca, godz. 16.00, Sala Pałacu
Koncert kameralny
KWARTET FLETOWY FILHARMONII LUBELSKIEJ
LECH SZOST – flet
JUSTYNA ZAŃKO – skrzypce
ARTUR ANDRZEJEWSKI – altówka
MARIA BŁASZCZAK-SZOST - wiolonczela
Program:
W. A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur KV 285
– Eine Kleine Nachtmusik KV 525
– Divertimento F-dur KV 138
Miniatury klasyczne w opracowaniu na kwartet fletowy
F. Chopin – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2



II. WIRYDARZ DAWNEJ EUROPY

Bazylika O.O. Dominikanów ul. Złota
3 – 31 lipca 2010

 

Sobota, 3 lipca, godz. 20.00
ARS CANTUS
Program:
„Carmina Burana”, oryginalne pieśni z XIII wiecznego rękopisu


Sobota, 24 lipca, godz. 20.00
CELTIC TRIANGLE
Program:
Pieśni dawnej Szkocji


Sobota, 31 lipca, godz. 20.00
BORNUS CONSORT
Program:
„Stół Cypriana Bazylika”



III. WIECZORY CHOPINOWSKIE NA LUBELSKIEJ STARÓWCE

 

 


Sala Trybunału Koronnego
20 czerwca – 29 sierpnia 2010

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz sponsorów:

 

 


Niedziela, 20 czerwca 2010, godz. 19.00
ESTRADA MŁODYCH
SEBASTIAN KOZUB – wiolonczela
AGNIESZKA SCHULZ-BRZYSKA - fortepian
TOMASZ RITTER – fortepian
Program:
Fr. Francoeur - Sonata E-dur na wiolonczelę i fortepian
D. Popper - Polonez koncertowy op. 14
N. Paganini - Wariacje na temat Rossiniego "Mojżesz"
R. Schumann - Fantasiestücke op. 12
F. Chopin - Scherzo h-moll op. 20


Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
EUGENE INDJIČ
Program:
F. Schubert - Sonata a-moll op. 143
R. Schumann - Carnaval op. 9
F. Chopin - Impromptu Ges-dur op. 51
F. Chopin - Ballada f-moll. op. 52
F. Chopin - 4 Mazurki op. 30
F. Chopin - Scherzo b-moll op. 31


Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
ALBERTO NOSE
Program:
F. Chopin - Nokturn E-dur op. 62 nr 1
F. Chopin - Etiuda h-moll op. 25 nr 10
F. Chopin - Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
F. Chopin - Scherzo E-dur op. 54
F. Chopin - Preludia op. 28


Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 19.00
Koncert Kameralny „W drodze do Tytusa...”
KWARTET PRIMA VISTA:
KRZYSZTOF BZÓWKA – I skrzypce
JÓZEF KOLINEK – II skrzypce
PIOTR NOWICKI – altówka
ZBIGNIEW KRZYMIŃSKI – wiolonczela
ELŻBIETA KARAŚ-KRASZTEL – fortepian
Program:
J. Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3
F. Chopin - Rondo c-moll op. 1
F. Chopin - 4 Mazurki op. 41
F. Chopin - 3 Walce op. 34
F. Chopin - Ballada g-moll op. 23
F. Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11


Niedziela, 18 lipca 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
MAGDALENA LISAK
Program:
F. Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1
F. Chopin - Polonez c-moll op. 40 nr 2
F. Chopin - Walc Es-dur op. 18
F. Chopin - Etiuda E-dur op. 10 nr 3
Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
Etiuda C-dur op. 10 nr 7
Etiuda Es-dur op. 10 nr 11
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
F. Chopin - Mazurek gis-moll op. 33 nr 1
Mazurek h-moll op. 33 nr 4
Mazurek C-dur op. 56 nr 2
Mazurek c-moll op. 56 nr 3
F. Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60
F. Chopin - Walc Des-dur op. 64 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Walc As-dur op. 64 nr 3
F. Chopin - Scherzo cis-moll op. 39


Niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
KEVIN KENNER
Program:
F. Chopin - Walc E-dur, KK IVa/12
F. Chopin - Mazurek C-dur op. 68 nr 1
 Mazurek a-moll op. 7 nr 2
F. Chopin - Scherzo h-moll op. 20
F. Chopin - Polonez Ges-dur (Les adieux de Varsovie)
F. Chopin - Mazurek fis-moll op. 6
F. Chopin - Nokturn cis-moll, KK IVa/16
F. Chopin - Scherzo d-moll op. 31
F. Chopin - Souvenir de Paganini, B37
F. Chopin - Mazurek D-dur, KK IVa/7
F. Chopin - Walc h-moll op. 69 nr 2
F. Chopin - Scherzo cis-moll op. 39
F. Chopin - Polonez f-moll op. 71 nr 3
F. Chopin - Walc Des-dur op. 70 nr 3
F. Chopin - Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
F. Chopin - Scherzo E-dur op. 54


Niedziela, 8 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital Fortepianowy
PHILIPPE GIUSIANO
Program:
F. Chopin - Ballada F-dur op. 38
F. Chopin - 24 Preludia op. 28
F. Liszt - Sonata-Fantazja "Après une lecture du Dante"
A. Skriabin - Sonata-Fantazja gis-moll op. 19 nr 2

 

Program w ramach zadania MKiDN „Fryderyk Chopin 2010 – promesa”.

IV. KONCERTY PREZYDENCKIE
WIENIAWSKI – PRIMUS INTER PARES

Rok Henryka Wieniawskiego w Lublinie


Sala Trybunału Koronnego
9 lipca – 21 sierpnia 2010


Piątek 9 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
YUMI ARATA - skrzypce
IRINA VINOGRADOVA - fortepian
Program:
L. van Beethoven - Romance G-Major
E. Grieg - Sonata nr 3, c-minor
E. Ysaye - Sonata nr 3
E. Ysaye - Poeme Elagiaque
H. Wieniawski - Fantasie brillante "Faust"
Otwarcie wystawy poświęconej H. Wieniawskiemu ze zbiorów Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.


Sobota 10 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
Koncert poświecony pamięci Dyrektora Jacka Ossowskiego
ZAKHAR BRON - skrzypce
IRINA VINOGRADOVA - fortepian
Program:
A. Schnittke - Suite in Old Style
C. Sains-Saens - Havanaise
M. Ravel - Kaddish
M. Ravel - Tzigane
F. Poulenc - Sonata
E. Chausson - Poeme
H. Wieniawski - Variations on Original Theme op. 15


 
Piątek 16 lipca 2010, godz. 19.00
Koncert kameralny
MECCORRE SRING QUARTET
WOJCIECH KOPROWSKI - I skrzypce
ALEKSANDRA TOMASIŃSKA - II skrzypce
MICHAŁ BRYŁA - altówka
KAROL MARIANOWSKI - wiolonczela
Program:
J. Wieniawski - Kwartet smyczkowy op. 32
F. Schubert - Kwartet d-moll "Śmierć i dziewczyna"
K. Szymanowski - II Kwartet op.56



Piątek 23 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
ANNA MARIA STAŚKIEWICZ - skrzypce
MARCIN SIKORSKI - fortepian
Program:
H. Wieniawski - Legenda
E. Ysaye - II Sonata "Ballade"
G. Faure - Sonata A-dur
M. Ravel - Sonata
H. Wieniawski - Fantazja na tematy "Fausta"


Piątek 30 lipca 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
AGATA SZYMCZEWSKA - skrzypce
JUSTYNA DANCZOWSKA - fortepian
Program:
H. Wieniawski - Polonez D-dur op. 4
J. Brahms - I Sonata G-dur op. 78
J. Brahms - III Sonata d-moll op. 108
H. Wieniawski - Polonez A-dur op. 21


Sobota 7 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
HAIK KAZAZYAN - skrzypce
MARCIN SIKORSKI - fortepian
Program:
M. Ravel - Sonata in G-major
E. Ysaye - Sonata nr 5 for violin solo op. 27
R. Schumann-F.Kreisler - Fantasy C-major op. 131
H. Wieniawski - 2 Caprices from op. 10
nr 5 'Alla Saltarella'
nr 7 'La Cadenza'
H. Wieniawski - Adagio Elegiac op. 5
H. Wieniawski - Souvenir de Moscow, 2 Russian Romances op. 6
I. Frolov - Fantasy on the themes from the J. Gershwin's opera "Porgy and Bess"


Sobota 14 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
ALENA BAEVA - skrzypce
VADYM KHOLODENKO - fortepian
Program:
L. van Beethoven - Sonata nr 1
S. Prokofiew - Fusion Fugitives
B. Bartok - Sonata for violin solo
H. Wieniawski - Legenda op. 7
H. Wieniawski - Scherzo-Tarantella op. 16
G. Enesco - Sonata nr 3


Sobota 21 sierpnia 2010, godz. 19.00
Recital skrzypcowy
PIOTR PŁAWNER - skrzypce
PIOTR SAŁAJCZYK - fortepian
Program:
I. J. Paderewski - Sonata skrzypcowa a-moll op. 13
H. Wieniawski - Polonez A-dur op. 21
H. Wieniawski - Pieść polska g-moll
Legenda op. 7
Obertas G-dur
Scherzo - Tarantelle op. 16
G. Bacewicz - Trzy tańce
Taniec mazowiecki
Taniec polski
Taniec słowiański
G. Bacewicz - Dwa oberki


Zadanie w ramach Programu Operacyjnego MKiDN – „Wydarzenia Artystyczne – priorytet – muzyka”.

 

V. LUBELSKIE ATRIUM MUZYCZNE

Sala Filharmonii Lubelskiej, Muzeum Lubelskie,
Kaplica Trójcy Świętej, Trybunał Koronny
5 – 26 września 2010

 

Piątek  – 10 września 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
ORKIESTRA SYMFONICZNA FL
PIOTR WIJATKOWSKI – dyrygent
RADOVAN VLATKOVIČ – waltornia
Program:
W. A. Mozart – Koncert Es-dur na róg KV 447
K. Penderecki – Koncert na waltornię
W. A. Mozart – Symfonia g-moll KV 550


Niedziela, 12 września, godz. 19.00
Koncert kameralny - Tango w roli głównej
ELWIRA ŚLIWKIEWICZ-CISAK – akordeon
WIENIAWSKI KWARTET 
Program:
B. Kaszuba, A. Piazzolla, A. Szmerek


Piątek, 17 września, godz. 19.00
Recital fortepianowy
DINA YOFFE
Program:
D. Scarlatti, R Schumann, F. Chopin


Piątek  – 24 września 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
2010 Rok Henryka Wieniawksiego
Orkiestra Symfoniczna FL
PIOTR WIJATKOWSKI -dyrygent
MICHAEL VAIMAN – skrzypce
Program:
H. Wieniawski - I Koncert skrzypcowy fis – moll  op.14


Niedziela, 26 września, godz. 19.00
Koncert kameralny – „Instrument, jakiego nie znacie”
TOMASZ KUBOŃ – waltornia
ANNA CZAICKA – fortepian
Program:
L. van Beethoveen, F. Poulanc
VI. SANUS PER ARTEM



Sala Balowa Pałacu Małachowskich
5 – 26 września 2010


Niedziela, 5 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
ALEKSANDER TANSMAN KWARTET 
RAFAŁ DUDZIK – I skrzypce
MACIEJ GRYGIEL – II skrzypce
JAKUB GRABE-ZAREMBA – altówka
SZYMON STĘPKA - wiolonczela
Program:
F. Schubert, A. Tansman, P. Moss


Niedziela, 12 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
KWARTET KLARNETOWY „CLARIBEL”
ANDRZEJ SCHAB
JAREMI ZIENKOWSKI
KRZYSZTOF ROGOWSKI
DARIUSZ DĄBROWSKI
Program:
G. Rossini, K. Wilson, T. Greaves, V. Monti, A. Tansman,
P. Hiketick, G. Gershwin, E. Garner, H. Both, A. Bilk.


19 września, godz. 16.00
Wieczór pieśni
EWA JASKUŁA – sopran
JACEK JASKUŁA – baryton
MATEUSZ LASATOWICZ – fortepian
Program:
T. Z. Kassern – utwory fortepianowe i pieśni


26 września, godz. 16.00
Koncert kameralny
TRIO STROIKOWE FL
JAN ARNAL – obój
ANDRZEJ MAZUR – klarnet
WIESŁAW KAPROŃ – fagot
oraz zaproszeni goście:
LECH SZOST – flet
JACEK JANCZURA – waltornia
MARTA SZERMIŃSKA - fortepian
Program:
C. P. E. Bach, G. Rossini, W. A. Mozart, J. Ibert.